Tablet czy laptop? Poznaj hybrydy

Ciężko przestawić Ci się całkowicie na używanie tabletów, a laptop jest jednak dość niewygodny w noszeniu go wszędzie? Mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie! Poznaj tablety hybrydowe, które znakomicie łączą w sobie funkcjonalność laptopa, klasyczną klawiaturę i poręczność tabletów. Zobacz, co znajdziesz w ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych. Dowiedz się więcej o hybrydach i dołącz do grona zadowolonych użytkowników. Kto wie, być może już niedługo zmienisz swój sprzęt na nowszy model.

2 w 1

 

Tablety hybrydowe

Jeśli nie masz zbyt dużych wymagań i zależy Ci głównie na cenie urządzenia, hybryda z systemem Android poniżej 1000 złotych sprawdzi się znakomicie (droższe sprzęty za około 2500 zł i więcej, mają mocniejsze podzespoły np. procesory Intel Core i3 czy Core i5, więc przeznaczone dla bardziej zaawansowanych użytkowników). Niestety z większości przypadków są to „zabawki”, dla dzieci i młodzieży. W takich hybrydach klawiatura łączy się przez Bluetooth lub microUSB i stanowi integralną część dołączanego futerału. Sporą wadą takich sprzętów jest także to, że nie posiadają one dodatkowej baterii czy dysku twardego. Gdy więc zależy nam na porządnym sprzęcie, zainwestujmy w coś nieco droższego.

Hybrydy z Windows

Początkowo hybrydy oparte na tym systemie Windows 8 były dość drogie, jednak teraz takie marki jak Colorovo czy Modecom oferują nawet 10-calowe tableto-laptopy za nieco ponad 1000 zł. W porównaniu więc do zwykłych tabletów cena ta jest atrakcyjna. Co więcej tego typu urządzenia mają znacznie więcej udogodnień, niż moglibyśmy przypuszczać. Zaliczyć można do nich między innymi: możliwość uruchamiania na hybrydach aplikacji, z których na co dzień korzysta się na komputerach PC, obecność Microsoft Office, bardziej zaawansowana klawiatura, nierzadko również wbudowany dodatkowy dysk czy akumulator (np. Asus Transformer T100).

z klawiatura

Wszystko przemawia więc za tym, by osoby, które często noszą przy sobie laptopy, a nie potrzebują ich do pracy graficznej (powierzchnia matrycy jest błyszcząca, co sprawia, że kolory są bardziej nasycone, lecz wzmaga to wszelkiego rodzaju refleksy i utrudnia pracę w mocnym oświetleniu), skorzystały właśnie z hyrbryd.

Przeczytaj także temat: Tanie Tablety Ranking

Czy hybrydy są przyszłością?

Wszystko zmierza ku temu, że tablety coraz częściej odstawiane są na rzecz hybryd. Wybierane są bardzo często właśnie ze względu na poręczność klawiatury i lepsze opcje. Można więc przeczuwać, że niedługo hybrydy opierające się na systemie Microsoft będą nieco tańsze, a te z wbudowanym Androidem też nie pozostaną w ukryciu (wciąż są bowiem konsumenci, którzy cenę stawiają ponad jakością). Eksperci zgodnie przyznają jednak, że hybrydy z dużym ekranem nie mają przyszłości. Swoistym maximum są 13 calowe ekrany tableto-laptopów, które stanowią odpowiedni kompromis pomiędzy wielkością ekranu a wagą całego urządzenia. Zdecydowanie jednak rynek zdominują hybrydy 10 calowe i to tym wróżą oni najbardziej świetlaną przyszłość. Jak jednak będzie? Czas pokaże. Technologia zmienia się bowiem jak w kalejdoskopie i niewykluczone, że za jakiś czas powstaną urządzenia jeszcze lepsze niż hybrydy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę Play.pl