Rozliczasz się w euro? Sprawdź, gdzie znajdziesz najlepszy kurs euro i oszczędzaj!

W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą rozliczasz się każdego miesiąca z zagranicznymi kontrahentami w walucie euro? Do tej pory kupowałeś ją za złotówki w stacjonarnym kantorze lub banku? Warto zatem, abyś wiedział, że w ten sposób niepotrzebnie przepłacasz. Mógłbyś zaoszczędzić nawet około 8%, decydując się na wymianę euro w internecie. Najlepsze kursy waluty europejskiej znajdziesz na internetowych giełdach.

Oszczędności na wyciągnięcie ręki

Czy zdajesz sobie z tego sprawę, że klienci Walutomatu, największego w Polsce społecznościowego serwisu wymiany walut, oszczędzają około 200 zł po każdym zakupie 1000 euro? Zapewne prowadząc firmę międzynarodową, potrzebujesz wymieniać takie pieniądze wielokrotnie w ciągu każdego roku.

Zobacz również: Myphone co to za firma

Po kilku latach Twoje oszczędności mogą być już liczone w kwotach tysięcy złotych. Ich osiągnięcie nie musi Cię kosztować jakiegokolwiek wysiłku czy straty czasu. Walutę wymienisz online, bez konieczności wychodzenia z domu na https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Wreszcie problemem przestanie być również stanie w korkach czy kolejkach do stacjonarnego kantoru. Zawarcie transakcji jest naprawdę wygodne i zwykle nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut.

Aby zacząć oszczędzać, wystarczy założyć własne konto w serwisie oraz dokonać jego aktywacji drogą online. Wówczas możliwe staje się doładowanie wirtualnego portfela dowolną kwotą pieniędzy. Wymiana może zostać przeprowadzona automatycznie. W takim przypadku system dobierze dla Ciebie najlepsze w danym momencie kursy, spośród bazy ofert użytkowników giełdy walutowej. Możesz również pokusić się o jeszcze lepsze warunki wymiany, zamieszczając własną ofertę. Abyś mógł kupić euro, konieczne będzie wtedy zgłoszenie kontroferty przez innego uczestnika giełdy.

Jak wypłacać wymienione euro?

Kupioną walutę możesz wypłacić na swoje konto lub pozostawić w wirtualnym portfelu. Stamtąd możesz przelewać bezpośrednio do swojego kontrahenta. W Walutomacie jest również możliwość przesyłania wymienionej kwoty poza granicę Polski, do ponad 30 krajów w Europie.

Po jakich kursach wymieniają walutę uczestnicy giełdy walutowej?

Chcesz wiedzieć, jakie kursy wymiany euro obowiązywały w przypadku dotychczasowych transakcji zawieranych w serwisie społecznościowej wymiany walut? Teraz masz taką możliwość, odwiedzając stronę https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Są w tym miejscu prezentowane zarówno bieżące, jak i historyczne kursy, po jakich użytkownicy Walutomatu wymieniali euro.

Może cię zainteresować temat:Nielimitowany internet mobilny

Dane archiwalne zobaczysz na interaktywnym wykresie z kolorowymi liniami. Obrazują one zarówno najlepsze w danym przedziale czasowym oferty kupna, sprzedaży euro, jak i średnie kursy europejskiej waluty na świecie. Możesz ponadto zapoznać się z zawartymi w ciągu ostatnich kilku minut kursami i kwotami transakcji EUR/PLN.